szybko solidnie i latwo zalety systemu budowy h h 01

Budowa domów jednorodzinnych lub domów w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Czasochłonne czynności i prace związane z wnoszeniem „czterech ścian” mogą stać się o wiele prostsze i łatwiejsze dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii budowania. Warto zwrócić uwagę na System Budowy H+H, oferujący skuteczne i ekonomiczne rozwiązania. Poznaj szczegóły.  

Oszczędność czasu

System Budowy H+H to materiały murowe, które pozwolą wznieść każdy rodzaj ścian zgodnie z obowiązującymi przepisami. Materiały cieszą się dużym uznaniem wykonawców, przede wszystkim dzięki swoim znakomitym właściwościom. Pozwalają zaoszczędzić czas pracy przy wznoszeniu ścian, zachowując jednocześnie precyzję i solidne wykonanie. Beton komórkowy H+H charakteryzuje się niską wagą, powstaje z piasku, wody, wapna, cementu i środka porotwórczego. Dzięki lekkości można pracować z bloczkami dużych rozmiarów, co sprawia, że przy wykorzystaniu pojedynczych, większych elementów w tym samym czasie można wymurować nawet dwa razy większą powierzchnię ściany.

Niezwykła solidność i łatwość wykonawstwa

Beton komórkowy H+H jest także łatwiejszy w układaniu dzięki wysokiej dokładności wymiarowej. Łączony na tzw. cienką spoinę minimalizuje ryzyko wystąpienia mostków termicznych. Mniejsze zużycie bloczków na metr kwadratowy równa się także mniejszej ilości spoin. Precyzja łączenia bloczków jest bardzo istotna także w przypadku wykonywania narożników czy łuków. Bardziej skomplikowane konstrukcje mogą sprawiać więcej trudności wykonawcy, ale dzięki wspomnianej dokładności wymiarowej betonu komórkowego H+H czynności te stają się o wiele łatwiejsze.

To nie koniec zalet. Beton komórkowy jest także łatwy w formowaniu i przycinaniu ręcznym przy użyciu piły widiowej. Powstającym ścianom bez problemu można nadać oczekiwany wymiar oraz kształt, podobnie jak otworom okiennym. Wszelkie prace wymagające jeszcze większej precyzji są łatwiejsze dzięki wspomnianym właściwościom betonu komórkowego.

Omawiając kwestię oszczędności czasu oraz wszelkich innych ułatwień, warto pamiętać także o sposobach transportu materiałów na placu budowy. W systemie H+H dzięki zastosowaniu uchwytów montażowych transport bloczków jest znacznie prostszy, niż w przypadku innych materiałów murarskich pozbawionych tych udogodnień.

szybko solidnie i latwo zalety systemu budowy h h 02

Korzystna izolacyjność cieplna

Duża ilość porów powstająca w procesie produkcyjnym betonu komórkowego, zwana także komórkami, w których znajduje się powietrze gwarantuje wysoką izolację termiczną. Co kluczowe, zabezpiecza przed nadmierną ucieczką ciepła nie tylko w systemie ścian warstwowych, ale także w ścianach jednowarstwowych bez zastosowania dodatkowego ocieplenia. W strukturze betonu komórkowego powietrze zajmuje 60-85% całkowitej objętości. Wykonane z niego budynki wykazują mniejsze zapotrzebowanie na ogrzewanie w porównaniu z obiektami wznoszonymi przy pomocy innych materiałów murowych.

Wyjątkowa izolacyjność akustyczna

W skład Systemu Budowy H+H wchodzą także silikaty. Gdy wykonawcy zależy, aby wewnątrz budynku każde z pomieszczeń było dobrze wyciszone warto zastanowić się nad użyciem wspomnianego silikatu H+H. Otóż dzięki wysokim klasom gęstości charakteryzują się wyjątkową izolacyjnością akustyczną połączoną z bardzo dużą wytrzymałością. Pochłaniają dźwięk gwarantując tym samym ochronę przed hałasem. Już przy grubości 18 cm pozwalają osiągnąć efekt cichych ścian, spełniających wymogi obowiązujących norm. Ochrona przed nadmiernym hałasem jest kluczowa zwłaszcza w zabudowie wielorodzinnej, gdzie uciążliwe dźwięki mogą dobiegać z sąsiedniego mieszkania, windy lub klatek schodowych.

System Budowy H+H to idealne rozwiązanie w celu zapewnienia optymalnej wydajności pracy, szybkości oraz precyzji wznoszenia budynków. Dzisiaj ważną kwestią często podnoszoną przez inwestorów jest energooszczędność budynków. Wspomniany system jak najbardziej odpowiada wymogom stawianym właśnie obiektom, które zaliczane są do budynków energooszczędnych.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: